Co to jest AdBlue? Adblue to mocznik wysokiej jakości wykorzystywany między innymi w systemach oczyszczania spalin. Jest on czysty, Nietoksyczny i bezpieczny w użyciu. Nie jest także szkodliwy dla środowiska. 

Wykorzystywany jest w Technologii Selektywnej Redukcji Katalitycznej  (SCR) do redukcji tlenków azotu. Do produkcji dBlue używamy bardzo czystej wody. Dzieje się tak z uwagi na to, że system SCR jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Potrafią one poważnie go uszkodzić. Większość producentów technologii nie uznaje reklamacji jeżeli przyczyną wadliwego działania SRC była niska jakość podawanego roztworu.

Użycie roztworu wysokiej jakości pozwoli także uniknąć kosztów związanych z ewentualną wymianą katalizatora, który jest narażony na uszkodzenie w wypadku użycia roztworów słabej jakości.

Jak przechowywać Adblue? Pamiętajmy iż roztwór mocznika w temperaturze poniżej −11,5 °C ulega krystalizacji. Jest to proces odwracalny, jednak wywołuje problemy natury technicznej. Generalnie jeśli zajdzie proces krystalizacji 32,5 procentowy mocznik nie nadaje się już do użycia.

-----------------------------

zobacz także: Technologia SCR